Begeleiding en zorg

Onze school heeft een goed georganiseerd systeem van leerlingenbegeleiding en leerlingenzorg dat voor de meeste leerlingen voldoende is tijdens de periode dat ze bij ons op school zitten. Leerlingen hebben vanaf het moment dat ze bij ons binnenstappen tot het moment dat ze de school verlaten regelmatig contact met mensen die zich bezighouden met het begeleiden van leerlingen. Omdat de school het belangrijk vindt dat elke leerling met meer of mindere zorg
tot zijn recht komt, beschikt elke bouw (van vmbo tot t/m atheneum) over een intern begeleider.

Bij plaatsing van de nieuwe brugklasleerlingen die extra ondersteuning nodig hebben wordt gekeken naar de bevindingen van de basisschool en opmerkingen van ouder(s)/verzorger(s). Doorgaans gaat de intern begeleider naar de basisschool voor een warme overdracht en/of wordt door de plaatsingscommissie advies aan de basisschool gevraagd.

Zodra een leerling bij ons op school zit, staat bij ons centraal: ‘Welke route volgt een leerling en wat heeft hij of zij daarvoor nodig?’

We zien dat het antwoord op deze vraag vele vormen kent. Het heeft impact op hoe we omgaan met ons onderwijs, met onze leerlingen en met elkaar. Daarom dragen we zorg voor passend onderwijs en vinden we het belangrijk dat er een goed opvangsysteem staat. Hoe we dat doen, leggen we uit op de onderliggende pagina’s.